Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Polis Akademisi Öğrenci Kaynağı

YazarMesaj
ADMİN
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ
ADMİN

Erkek

Polis Akademisi Öğrenci Kaynağı Empty
MesajKonu: Polis Akademisi Öğrenci Kaynağı   Polis Akademisi Öğrenci Kaynağı Icon_minitime3/2/2008, 11:06

a. Güvenlik Bilimleri Fakültesi

Güvenlik Bilimleri Fakültesinin öğrenci kaynağını; Polis Koleji ve Lise (en az Polis Kolejinden alınanların %25’i kadar genel lise, erkek/kız teknik öğretim, ticaret ve turizm eğitimine bağlı okul) mezunları ile yabancı uyruklu öğrenciler oluşturmaktadır.

1991 yılından itibaren yapılan ikili anlaşmalarla yabancı uyruklu öğrenci alınmaya başlanmış olup halen Arnavutluk – Azerbaycan – Bosna Hersek – Gürcistan – Filistin – KKTC- Moğolistan – Moldavya – Türkmenistan - Kırgızistan-Makedonya-Belarus-Ürdün olmak üzere 13 ülke öğrencisine eğitim verilmektedir.

b. Güvenlik Bilimleri Enstitüsü

Güvenlik Bilimleri Enstitüsünün öğrenci kaynağı; Lisans eğitimini almış Polis Akademisi mezunu, Harp okulları, Akademi tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü adına okutulan fakülte mezunları ve diğer yüksek öğretim kurumu (hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri) mezunlarıdır.

c. Polis Meslek Yüksek Okulları

Polis Meslek Yüksek Okullarının öğrenci kaynağını; Genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı okul mezunları oluşturmaktadır.

Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimizin sosyo-kültürel durumlarının belirlenmesi amacıyla hazırlanan kitapçık 2002 yılında teşkilatımıza, yüksek yargı organları, basın kuruluşları, köşe yazarları ile ilgili kurum ve kuruluşlara dağıtılmıştır. Yeni alınan öğrencilerin sosyo-kültürel durumunu içeren kitapçık ise hazırlanmaktadır.

d. FYO ( Fakülte ve Yüksek Okullar) Bölümü

Fakülte ve Yüksek Okulların Öğrenci kaynağı: Polis Koleji, genel lise, erkek teknik öğretim, kız teknik öğretim, ticaret ve turizm öğretimine bağlı lise mezunlarıdır.

FYO öğrencilerini; Polis Akademisinin bulunduğu il merkezinde, Emniyet Genel Müdürlüğünün her yıl belirlediği kontenjan listesi dahilinde, Devlet üniversitelerinin 1., 2. ve 3. sınıflarında okuyan öğrenciler oluşturmaktadır.
https://polislokali.yetkin-forum.com

Polis Akademisi Öğrenci Kaynağı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» polis yakalar
» Polis Korkusu
» Neden Polis