Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim ve Öğretim

YazarMesaj
ADMİN
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ
ADMİN

Erkek

Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim ve Öğretim Empty
MesajKonu: Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim ve Öğretim   Polis Akademisi Başkanlığı Eğitim ve Öğretim Icon_minitime3/2/2008, 11:07

Polis Akademisi Başkanlığı’nda beş ayrı karakterde Eğitim ve Öğretim yapılmaktadır. Bunlar:

Önlisans Eğitimi
Polis Meslek Yüksek Okullarında; Akademik Eğitim, her eğitim-öğretim yılında 28 hafta olup iki yıllık ön lisans eğitimini kapsamaktadır.

Lisans Eğitimi
4 yıllık lisans eğitimi, Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nde verilmektedir. Yabancı öğrencilere ayrıca 1 yıl Türkçe hazırlık eğitimi verilir. Eğitimde devamlılık ve sınıf geçmek esastır. 14’er haftalık iki yarı yılda veya bir öğretim yılında mazeretsiz olarak 20 ders gününden fazla eğitim ve öğretime katılmayanlar tüm sınav haklarını kaybeder ve başarısız sayılırlar.

Yüksek Lisans Eğitimi
Güvenlik Bilimleri Enstitüsü’nde; Yüksek Lisans eğitimini tamamlama süresi dört yarıyıl olup 2 yarıyıl ders, 2 yarıyıl ise tez dönemi olarak öngörülmüştür. Yüksek Lisans eğitimini kazanan teşkilat mensupları 1 yıl ücretli – izinli sayılmaktadır.

Fakülte ve Yüksek Okullar (FYO) Eğitimi
Başkanlığımız bünyesinde, Fakülte ve Yüksek Okullar adı altında teşkilatın ihtiyaç duyduğu uzmanlık alanlarında, nitelikli personel yetiştirilmesi amacıyla özel branşlar hariç Ankara’daki devlet yüksek öğretim kurumlarında öğrenci okutulmakta, ayrıca mesleki ve uygulamalı eğitim dersleri verilmektedir.

Yöneticilik Eğitimi
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personelinin Rütbe Terfi Sınavında başarılı olan 3. Sınıf Emniyet Müdürleri için Yüksek Kademe Yöneticilik Eğitimi ile Başkomiserler için düzenlenen meslekiçi Orta Kademe Yöneticilik Eğitimi Güvenlik Bilimleri Enstitüsünce verilmektedir
https://polislokali.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» polis yakalar
» Polis Korkusu